понеділок, 19 грудня 2016 р.

Програмне забезпечення моїх гаджетів

Програмне забезпечення моїх гаджетів
Ноутбук. Ліцензована версія Windows 8, купувала ноутбук безпосередньо з нею.
Смартфон. На телефоні встановлена версія Android 5.1
Freeware - вид ліцензії на програмне забезпечення, який передбачає безкоштовне користування програмою. При цьому розробник може уточнювати, яке саме використання може бути безкоштовним (використання в особистих цілях, комерційне використання і т.д.). Також, відсутність оплати за користування програмою не означає, що користувач має право змінювати вихідний код програми, а також самостійно поширювати програму яким завгодно чином. Freeware іноді плутають з вільним програмним забезпеченням, але у цих двох ліцензій є істотні відмінності.
Приклади Freeware: CCleaner, Opera, Dr.WEB CureIt !.
  1. Google App
На Google App представлені додатки, ігри, фільми, книги, музика. Щоб завантажувати та купувати контент в додатку "Google Play Маркет", потрібно додати обліковий запис Google на пристрій. Всі додатки можна розділити на платні та безкоштовні. Платні додатки мають різні ціни. При продажу додатків і контенту в Google Play розробник отримує 70% від суми платежів. Операційний збір становить 30%.
Рахунок розробника, який дає можливість публікувати програми, коштує 25 $. Платні додатки можуть публікувати розробники не з усіх країн. Google Play став результатом ребрендингу порталу Android Market 6 березня 2012 року.
З моменту ребрендингу з Android Market в Google Play і досі, використовувати всі можливості сервісу можуть тільки жителі США, але незабаром, за словами представників Google, список країн, які можуть використовувати можливості Google Play в повну міру дуже зросте.
  1. App Store
App Store — розділ онлайн супермаркету iTunes Store, що продає власникам мобільних телефонів iPhone, плеєрів iPod Touch та планшетних ПК iPad різні застосунки.
App Store містить понад 700 тисяч програм для iPhone й iPod Touch і, 350 тисяч ігор та додатків для iPad. Велика кількість програм розповсюджується безкоштовно, а платні, коштують від $0,99 до $9,99, за деякими винятками.
В Україні можливе придбання програмного забезпечення за допомогою банківської картки Visa. В магазині App Store також є розділ з безкоштовними програмами, або пробними версіями звичайних.
За магазином слідкують спеціалісти Apple і кожен застосунок проходить перевірку та отримує електронний сертифікат. Від продажу застосунків автор отримує 70%, Apple 30%, для підтримки магазину.
Застосунки і контент в магазині App Store надаються у двадцяти категоріях:
  • Книги (англ. Books)
  • Бізнес (англ. Business)
  • Освіта (англ. Education)
  • Розваги (англ. Entertainment)
  • Фінанси (англ. Finance)
  • Іграшки (англ. Games). Підкатегоріїї: Action; Adventure; Arcade; Board; Card; Casino; Dice; Educational; Family; Kids; Music; Puzzle; Racing; Role Playing; Simulation; Sports; Strategy; Trivia Word
  • Охорона здоров'я та фітнес (англ. Healthcare & Fitness)
  • Стиль життя (англ. Lifestyle)
  • Медицина (англ. Medical)
  • Музика (англ. Music)
  • Навігація (англ. Navigation)
  • Новини (англ. News)
  • Фотографія (англ. Photography)
  • Продуктивність (англ. Productivity)
  • Словники, довідники (англ. Reference)
  • Соціальні мережі (англ. Social Networking)
  • Спорт (англ. Sports)
  • Подорожі (англ. Travel)
  • Утиліти (англ. Utilities)
  • Погода (англ. Weather)
  1. Піратський рух
Шведська «Партія піратів», створена у 2006 році, гостро поставила питання про невідповідність існуючого законодавства реаліям інформаційної епохи, передусім у сфері інтелектуальної власності, патентів і копірайта. Головна її ідея полягала в тому, що обмеження інформаційного обігу з боку держави і великих корпорацій обмежують громадянські права, гальмують розвиток суспільства і придушують його творчий потенціал. З другого боку, державна бюрократія і великий бізнес застосовують інформаційні технології для контролю громадянського суспільства і зміцнення своєї влади.
Для просування своїх ідей активісти вільного інформаційного обміну використали бренд «піратів» як символ волі та реальної демократії. Творчий підхід, чітка організація, орієнтація на молоде покоління і швидкі комунікації за допомогою Інтернету привели до вибухового зростання партії та її впливу.
Шведський досвід надихнув активістів з інших країн світу, які почали й собі створювати піратські партії. Їх підтримали не тільки учасники файлообмінних мереж і прихильники вільного поширення знань, а й шукачі цивілізаційної альтернативи, яких не задовольняє існуюча маразматична система.
Нині партії піратів розглядаються як легальні політичні організації інформаційної (постіндустріальної) доби. По-суті, це перші у світі політичні представництва зародків нової цивілізації. Зазвичай вони не блокуються з «правими» і «лівими» партіями, проте взаємодіють з організаціями екологічної спрямованості.
Прагнучи звільнитися від контролю старої цивілізації, піратський рух виступає за свободу слова і реальну демократію, недоторканість приватного життя, демонополізацію, прозорість держави, розвиток вільного Інтернету, альтернативну енергетику і захист довкілля.
До створення легального політичного представництва нової цивілізації долучилися й українці. Зареєстрованої партії у нас ще нема, проте вже з 2011 року офіційно діє громадська організація «Українське піратське співтовариство». Її активісти займаються поширенням інформаційної культури, беруть участь у громадських радах, просувають вільне програмне забезпечення, розвивають самоврядування.
Проте треба визнати, що успіхи українських піратів значно скромніші у порівнянні зі шведськими чи, скажімо, німецькими. Чим це пояснити?
Річ у тім, що західні держави реально захищають інтереси правовласників, а це викликає незадоволення великої кількості користувачів Інтернету, переважно молодих чоловіків віком від 20 до 30 років: саме вони й є основним електоратом піратських партій.
Зовсім інша ситуація в Україні. З вільним доступом до фільмів, музики, програмного забезпечення, книжок тут нема проблем. Понад те, платне використання інформаційного продукту, наприклад, програмного забезпечення, у нас вважається дивацтвом, чимось маргінальним. Якщо ж люди за щось таке платять, то не з примусу чи обов’язку, а тому, що хочуть висловити свою вдячність і підтримати гарних людей. Тобто в інформаційній сфері у нас реально розвивається «економіка дарування».
  1. Закон України “Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції”
Дата набуття чинності: 7 листопада 2012 року
Закон спрямований на формування сприятливих умов розвитку індустрії програмної продукції України для створення високопродуктивних робочих місць, залучення інвестицій, збільшення обсягів випуску високотехнологічної продукції, стимулювання наукомісткого експорту та імпортозаміщення, реалізацію науково-технічного потенціалу України.
Сфера дії Закону поширюється на суб'єктів господарювання індустрії програмної продукції, визначених згідно з Податковим кодексом України, та суспільні відносини, пов'язані з їх діяльністю (стаття 1 Закону).
Відповідно до статті 2 Закону формами державної підтримки розвитку індустрії програмної продукції є:
встановлення особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції, передбачених Податковим кодексом України;
інші форми державної підтримки, що розробляються центральним органом виконавчої влади з питань науки, інновацій та інформатизації з подальшим їх затвердженням Кабінетом Міністрів України.
Статтею 3 Закону передбачено, що державна підтримка розвитку індустрії програмної продукції спрямована на:
  • удосконалення способів забезпечення розвитку індустрії програмної продукції в Україні;
  • стимулювання розвитку системи управління в індустрії програмної продукції, у тому числі на поліпшення управління якістю продукції на основі стандартизації;
  • формування ефективного механізму взаємодії юридичних та фізичних осіб, зайнятих у сферах фундаментальної і прикладної науки, виробничому та інших секторах економіки, з учасниками індустрії програмної продукції;
  • стимулювання переходу до моделі інноваційного розвитку індустрії програмної продукції;
  • удосконалення податкового, митного, валютного, трудового та пенсійного законодавства в частині, що регулює діяльність індустрії програмної продукції;
  • збільшення кількості високопродуктивних робочих місць в індустрії програмної продукції;
  • підвищення конкурентоспроможності учасників індустрії програмної продукції на зовнішніх ринках;
  • створення сприятливих умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій для розвитку індустрії програмної продукції;
  • сприяння здійсненню фундаментальних та прикладних наукових досліджень у сфері інформаційних технологій;
  • активізацію міжнародного співробітництва та покращення іміджу України на міжнародному ринку як країни, що має розвинену і висококонкурентну індустрію програмної продукції;
  • сприяння пріоритетному запровадженню комп'ютерних програм, створених учасниками індустрії програмної продукції України, на державних підприємствах, в наукових установах, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у тому числі з метою зниження витрат замовників;
  • сприяння запровадженню комп'ютерних програм, створених учасниками індустрії програмної продукції України, у тому числі з метою зниження витрат вітчизняних товаровиробників.
Згідно статті 5 Закону з метою стимулювання розвитку системи управління в індустрії програмної продукції центральний орган виконавчої влади з питань науки, інновацій та інформатизації, інші центральні органи виконавчої влади згідно з їхніми повноваженнями і суб'єкти господарювання індустрії програмної продукції формують механізм взаємодії за такими напрямами:
  • удосконалення форм статистичної звітності, що подаються суб'єктами господарювання індустрії програмної продукції;
  • визначення критеріїв оцінки стану та розвитку індустрії програмної продукції;
  • визначення функцій, завдань та методів управління в індустрії програмної продукції;
  • запровадження системи ефективної взаємодії суб'єктів господарювання індустрії програмної продукції, центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для розвитку індустрії програмної продукції;
  • запровадження системи постійного моніторингу та виявлення проблемних питань в індустрії програмної продукції для удосконалення регулювання її діяльності;
  • регулярне прогнозно-аналітичне дослідження тенденцій ринку програмної продукції і визначення потреб держави в оновленні програмного забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій;
  • оцінка потреби індустрії програмної продукції у кваліфікованих кадрах і запровадження ефективних механізмів вирішення питань кадрового забезпечення.
  1. Незвичні програми для мобільників від українських програмістів
ІТ-галузь стала третьою за значимістю в Україні. Торік вона принесла в бюджет країни $2,5 млрд, і її випереджають лише металургія та агросектор. Ринок вітчизняної ІТ-продукції росте щороку на 25%, тож подивимося, чим українські програмісти дивують світ. Ось кілька яскравих прикладів роботи вітчизняних розробників.
Mywall
Додаток створений для збереження найбільш значущих моментів у житті. Розробники називають його власною «стіною спогадів». Його особливістю є те, що в ньому не можна завантажити більше однієї фотографії на тиждень. Так розробники закликають бути помірнішими в споживанні цифрових ресурсів. Стіна кожного користувача повністю приватна, і в ній немає лайків, репостів та фоловерів. Програма існує сьогодні тільки для iOS, однак розробники продовжують пошуки інвесторів для версії на Android. Після публікації додатку в App Store розробники відправили його на конкурс Facebook для отримання часткового фінансування. На ньому вони отримали 30 тис. доларів.
VOX
Додаток українських розробників VOX потрапив у лімітований набір від Apple для автомобілів. З його допомогою водії можуть керувати iPhone через встановлений в автомобілі дисплей. Це єдиний додаток українських розробників, який потрапив у набір. VOX – це багатофункціональний аудіоплеєр, головною особливістю якого є програвання музики в різних Lossless-форматах. Експерти розглядають його як конкурента iTunes.
KeepSolid Phones
За допомогою цього сервісу для iPhone та iPad можна вибрати і придбати телефонні номери в різних країнах у всьому світі, щоб дзвонити, приймати дзвінки і писати SMS. Така можливість буде корисною, наприклад, для реєстрації в іноземних інтернет-магазинах.
Opinion
Додаток під назвою Opinion допоможе власникам Android-пристроїв створити і провести опитування щодо практично будь-яких проблем і питань. Інтерфейс програми досить простий, і створити й оформити своє голосування можна за кілька секунд. При створенні опитування можна вибрати локацію, в якій воно проводитиметься (світ, країна, друзі з соцмереж). При відповіді на питання респонденти повинні залишити деякі дані про себе (ім’я, стать, сімейний стан). Особливістю програми є те, що кожне голосування автоматично перекладається на англійську, російську, німецьку, французьку, іспанську, китайську, хінді та українську. Це дозволяє отримувати відгуки від максимально великої кількості людей.
Looksery
Додаток Looksery дозволяє користувачам моделювати зовнішність для фото або відеочату в режимі реального часу. Можна зробити обличчя худішим, поміняти форму черепа, колір очей, колір шкіри, накласти один із фільтрів або вибрати для себе тривимірний аватар. У додатку є вбудований месенджер, через який можна ділитися своїми підправленими фото. Такі матеріали також можна публікувати у Facebook, Instagram, Vine.


Немає коментарів:

Дописати коментар